صفحه نخست arrow اقتصاد
به دنبال راه‌اندازي صندوق سرمايه‌گذاري ارزي ايرانيان صورت مي‌گيرد
تولدي دوباره در سرزمين مادري
تولدي دوباره در سرزمين مادري

سارا علياري:بي‌شك راه‌اندازي و تشكيل نخستين صندوق سرمايه‌گذاري ارزي ايرانيان از سوي متوليان يك گام مهم به‌منظور جذب سرمايه‌هاي ايرانيان خارج از كشور و كاهش دغدغه اين سرمايه‌گذاران است؛ سرمايه‌گذاراني كه تاكنون نگران سرنوشت سرمايه‌هايشان براي حضور در ايران بودند و همواره از وجود بوروكراسي اداري و زمان‌بر بودن مراحل سرمايه‌گذاري شكوه داشتند؛ اما اميدوار بودند به اينكه روزي بتوانند سرمايه‌هاي خود را صرف پروژه و طرح‌هايي كنند كه در سرزمين مادري‌شان در حال اجرا است.

ادامه مطلب...
 
بيكاري، دستوري كاهش نمي‌يابد
۵/۳ ميليون دانشجو پشت دروازه‌هاي بازار كار
۵/۳ ميليون دانشجو پشت دروازه‌هاي بازار كار

صغري عباس‌نژاد:آنگونه كه آمارها نشان مي‌دهند نرخ بيكاري در كشور به بيش از ۶/۱۴ درصد رسيده و تعداد بيكاران تا ۵/۳ ميليون نفر افزايش يافته است، حال آنكه نرخ واقعي بيكاري در كشور رقمي بيش از آمارهاي گفته‌شده است.

ادامه مطلب...
 
 
بيكاري در سربالايي نمودارها
بيكاري در سربالايي نمودارها

سارا علياري:طبق آمار و ارقام منتشرشده طي پنج سال اخير بالاترين نرخ بيكاري به سال ۸۸ با ۹/۱۱ درصد اختصاص دارد كه در اين سال ۷/۲۴ درصد از جوانان كشور در بازه سني ۱۵ تا ۲۴ سال بيكار شده‌اند. اين روند كه به استناد آمار در سال‌هاي ۸۴ تا ۸۷ به ترتيب به رقم‌هاي ۵/۱۱، ۳/۱۱، ۵/۱۰ و ۴/۱۰ رسيده بود، در سال ۸۸ با يك جهش قابل توجه به ۹/۱۱ درصد رسيده است و امسال نيز كه طبق آمار و اسنادي كه وزير كار و امور اجتماعي بر آن مهر تاييد مي‌زند به ۶/۱۴ درصد رسيده است.

ادامه مطلب...
 
 
مهار بيكاري، نيازمند مديريت موثر بازار كار
مهار بيكاري، نيازمند مديريت موثر بازار كار

اصغر قاسمي:آيا مي‌توان با افزايش نرخ رشد اقتصادي بالاي هشت درصد به خودي خود بر مشكل بيكاري غلبه كرد؟ تصور برخي بر اين است كه مي‌توان با افزايش رشد اقتصادي به كاهش نرخ بيكاري كمك كرد. پيش‌فرض‌هاي اوليه هم در اين باره درست به نظر مي‌رسد. رشد اقتصادي محصول رونق گرفتن اقتصاد است و به‌تبع آن بازار كسب و كار هم رونق مي‌يابد و بنابراين تقاضا براي نيروي كار هم افزايش مي‌يابد و...

ادامه مطلب...
 
 
نرخ افزايشي بيكاري محصول كاهش رشد اقتصادي
نرخ افزايشي بيكاري محصول كاهش رشد اقتصادي

علیرضا حیدری :مرکز آمار نرخ بیکاری سال گذشته را ۹/۱۱ درصد اعلام کرده بود این در حالی است که این مرکز به‌تازگی از نرخ ۶/۱۴ درصدی نرخ بیکاری در فصل بهار خبر داده است تا جایی که مسوولان امر چنین آماری را قبول ندارند.

ادامه مطلب...
 
نمايندگان صنوف در گفت‌وگو با فرهيختگان خبر دادند
كام صادرات ميوه تلخ شد
كام صادرات ميوه تلخ شد

سميه اماني:اتخاذ سياست‌هاي مختلف همچون پرداخت جوايز صادراتي، كاهش تورم، فراهم كردن وسايل حمل‌ونقل، حمايت از توليد داخل از ابتدايي‌ترين مفاهيم مورد نياز براي صادرات هر كالايي محسوب مي‌شوند؛ مفاهيمي كه در صورت عدم توجه به آنها نه‌تنها صادرات بلكه توليد نيز به مخاطره خواهد افتاد.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > پایان >>

صفحه 41 - 50 از 652