صفحه نخست arrow اجتماعي
 
درنگ
درنگ

طبيبي را ديدند كه هرگاه به گورستان مي‌رسيد عباي خود را بر سر مي‌كشيد، سبب را پرسيدند گفت كه از مردگان اين گورستان خجالت مي‌كشم زيرا بر هر كه مي‌گذرم شربت مرا خورده است و هر كس را كه مي‌بينم از شربت من مرده است!

ادامه مطلب...
 
گفت‌وگوي فرهيختگان با دكتر مسيحي كه مسلمان شد
زايمان در آب هنوز در ايران به اندازه كافي تجربه نشده است
زايمان در آب هنوز در ايران  به اندازه كافي تجربه نشده است

مهين داوري:دكتر اميليا عبداللهي پزشك مسيحي‌اي بود كه بعدها به عقد يك پزشك ايراني درآمد و مسلمان شد. وي متولد ۱۹۴۴ ميلادي در فيليپين است. سادگي و صميميت ذاتي‌اش نشان از فرهنگ كهن شرقي در رگ و ريشه‌اش دارد. خانم دكتر عبداللهي سال‌هاست كه همراه همسرش در استان مرزي ايلام مشغول طبابت است. روزنامه فرهيختگان به مناسبت روز پزشك گفت‌وگويي با وي ترتيب داده كه از نظر مي‌گذرد.

ادامه مطلب...
 
 
انتقال ۱۷۰۰ كارمند از تهران قطعي شد
انتقال ۱۷۰۰ كارمند از تهران قطعي شد

فرهيختگان آنلاين:تركي ـ معاون اداري مالي استاندار تهران ـ با اشاره به اين كه تاكنون ۲۲ هزار نفر از طريق سايت براي خروج از تهران اعلام آمادگي كرده‌اند ، خاطرنشان كرد: از اين تعداد هفت هزار نفر از كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي هستند .

ادامه مطلب...
 
 
احتمال افزایش تعطیلات عید فطر در ایران
احتمال افزایش تعطیلات عید فطر در ایران

فرهيختگان آنلاين:نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز سه شنبه مجلس با ۱۴۳ رای موافق، ۶۸ رای مخالف و هفت رای ممتنع با دو فوریت طرح اختیار دولت برای تعیین ساعات کار در ماه مبارک رمضان و افزایش تعطیلی عید فطر مخالفت کردند، اما یک فوریت این طرح با ۱۴۵ رای موافق، ۵۸ رای مخالف و شش رای ممتنع به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

ادامه مطلب...
 
 
درنگ
درنگ

پس از غرامت براي بزهكار بايد شرايطي فراهم شود كه احساس تنهايي و بي‌كسي نكند و عشق به زندگي و نياز به دوست داشتن در او تقويت شود.

ادامه مطلب...
 
 
دردهاي بي‌علاج پزشكان
دردهاي بي‌علاج پزشكان

مرضيه سعادت:اول‌ شهريور روز پزشك است؛ علت نامگذاري اين روز را اگر از هر كسي بپرسي سريع مي‌گويد: اين روز به دليل تولد پدر طب ايران ابوعلي‌سينا نامگذاري شده، البته در همان زمان بودند پزشكاني همچون حكيم جرجاني، رازي و محمدبن طيب طبري اما به‌ هر حال طب و پزشكي و دكترا در ايران با حكيم ابوعلي‌سينا شناخته شده است.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > پایان >>

صفحه 71 - 80 از 680