صفحه نخست arrow اجتماعي
نايب‌رئيس شوراي عالي نظام‌پزشكي:
سوبسيد بيماران از جيب پزشكان پرداخت مي‌شود
سوبسيد بيماران از جيب پزشكان پرداخت مي‌شود

نايب‌رئيس شوراي عالي نظام پزشكي با تاكيد بر حمايت از سرمايه‌گذاران در بخش درمان خصوصي ابراز اميدواري كرد كه بهاي لازم به بخش خصوصي در راستاي استفاده از اين بخش در امور آموزشي، پژوهشي و خدمات به بيماران داده شود.

ادامه مطلب...
 
 
درنگ
درنگ

بهترين دستور زندگي اين است كه اعتماد به نفس داشته باشيد.

ادامه مطلب...
 
در حواشی خبر کشته‌شدن دو توله یوزپلنگ در منطقه عباس‌آباد
نه بر مرده بر زنده بايد گريست
نه بر مرده بر زنده بايد گريست

محمدحسين سدهي‌نيا:درج خبر كشته شدن دو توله يوزپلنگ توسط يك راننده بي‌احتياط در تاريخ ۱۰/۵/۸۹ در روزنامه فرهيختگان و سپس به گزارش دبيرخانه پروژه حفاظت از يوزپلنگ آسيايي در روزنامه اطلاعات مورخ ۱۳/۵/۸۹ خبر از كشته شدن ماده يوزپلنگ كه در جست‌وجوي توله‌هايش در منطقه عباس‌آباد بوده در اثر سانحه رانندگي در شمال منطقه توران در محور ارتباطي سمنان- مشهد كه به وقوع پيوسته براي دوستداران طبيعت و حيات‌وحش آن‌هم براي گونه‌اي كه با تحمل مرارت زياد مسوولان و دست‌اندركاران طبق گزارش عملكرد هفت ساله پروژه حفاظت از يوزپلنگ آسيايي كه در لبه پرتگاه انقراض بوده و با كمك سازمان‌هاي بين‌المللي از قبيل انجمن تسهيلات جهاني (GEF)، سازمان عمران بين‌المللي (UNDP)، دفتر كمك‌هاي كوچك ملل متحد (SGP) و سرمايه‌گذاري سازمان محيط زيست با بهره‌گيري از نهادهاي مردمي (NGO) و آشنا كردن مردم با حيوان زيبا و كم‌آزار، تعداد آنها از ۴۰ راس به ۷۰ راس رسيده،‌ بسيار ناگوار و دردناك است.

ادامه مطلب...
 
 
معضل موش، بمب ساعتي پايتخت
معضل موش، بمب ساعتي پايتخت

حسين جمشيديان:معضل موش كه سال‌هاست با زندگي شهرنشيني عجين شده بيشتر از اينكه مربوط به زرنگي و زيركي اين جانور موذي باشد معلول شيوه‌هاي غلط زندگي شهرنشيني ماست. به عقيده حسن پيراسته، عضو فني كميته محيط‌زيست شوراي ‌شهر، موش در سايه دو عامل اصلي مي‌تواند تكثير شود و مزاحمت ايجاد كند؛ اول داشتن پناهگاه يعني جايي كه بتواند به دور از چشم انسان و دشمنان طبيعي‌اش جاخوش كند و مورد دوم وجود موادغذايي است؛ چون فاضلاب غذاي اصلي موش شهري است.

ادامه مطلب...
 
گزارشي از وضعيت نان و نانوايي‌ها
بركت چندوجبي زرب‌ها
بركت چندوجبي زرب‌ها

آرزو پاك:وقتي هيچ سفره ايراني بدون نان معنا پيدا نمي‌كند و وقتي قوت روزانه مردم غني و ندار نان است چطور ممكن است هر مساله مربوط به «نان» كم‌اهميت تلقي شود؟ شايد بتوان از بحث برنج‌هاي آلوده، گراني سرسام‌آور گوشت، حبوبات و ساير مواد خوراكي چشم پوشيد يا حتي با صرفه‌جويي جدي در آنها به نوعي كنار آمد، اما بدون نان، هرگز! «نان» خوراك اصلي محسوب مي‌شود و از اين رو بحث توليد و توزيع، قيمت، اندازه، كيفيت و بهداشتي بودن آن نيز بدون‌شك از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و هيچ‌كس حاضر نيست با اين مساله كنار بيايد كه بركتي ناجور يا بدجور را بر سر سفره بگذارد چرا كه توهين به نان را توهين به خودش مي‌داند و تمامي افرادي كه با او بر سر يك سفره نشسته‌اند.

ادامه مطلب...
 
 
درنگ
درنگ

بند كيفتان را دور گردن و مچ دست‌تان نيندازيد. ممكن است بر اثر قاپيدن زوري به شما آسيب و صدمه وارد شود.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > پایان >>

صفحه 81 - 90 از 680