تازه‌ها :
قبلی بعدی
صفحه نخست arrow حوادث arrow سايه ‌دار روي سر راننده جنايتكار
 
سايه ‌دار روي سر راننده جنايتكار
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
16 شهریور 1389 - 19:31
سايه ‌دار روي سر راننده جنايتكار

فرهيختگان: حكم اشد مجازات راننده‌اي خشن كه در شمال‌غرب تهران بزرگ دست به جنايت زد ديروز در ديوان عالي كشور به تاييد رسيد.


به گزارش خبرنگار ما، شهرونداني كه ساعت 30/10 دقيقه يكشنبه - پنجم مهر 88 - از محور مخصوص «تهران - كرج» مي‌گذشتند شاهد دعواي راننده يك كاميون با مردي موتورسوار بودند. در آن بين راننده 38 ساله خودروي سنگين به نام «كوروش» در اوج خشم، پا روي پدال گاز كاميون گذاشت و به موتورسوار تنها خورد. با مرگ دلخراش «محمدرضا» 25 ساله، تلفن كلانتري 154 چيتگر به صدا درآمد و افسر نگهبان در جريان ماجرا قرار گرفت. سپس حسين اصغرزاده - بازپرس كشيك وقت دادسراي امور جنايي پايتخت - به همراه پليس پايگاه 10 آگاهي مركز به قربانگاه رفت و پس از بررسي‌هاي مقدماتي دستور بازداشت راننده كاميون را صادر كرد. در شرايطي كه جنازه به پزشكي قانوني فرستاده شده بود «كوروش» دستگير شد و وي در شعبه دوم دادسراي ناحيه 27 لب به اعتراف گشود. اين راننده گفت: درگيري من و آن موتورسوار بر سر اين شروع شد كه اجازه سبقت غيرمجاز به او ندادم. دعوا با وساطت شاهدان تمام شده بود و مي‌خواستم با سرعت، چراغ راهنمايي را رد كنم كه موتورسوار خشن در نقطه‌‌كور تريلي من قرار گرفت و ناخواسته كشته شد.
«كوروش» با طرح اين ادعا روانه بازداشتگاه شد و تحقيق مشترك پليس راهنمايي و رانندگي و اداره آگاهي براي افشاي عمدي يا غيرعمدي بودن مرگ «محمدرضا» ادامه يافت. در تازه‌ترين نشست رسيدگي به اين پرونده كه دوم ارديبهشت 89 در شعبه 71 دادگاه كيفري تهران به رياست قاضي «نورالله عزيزمحمدي» و با حضور چهار مستشار تشكيل شد، ابتدا نماينده دادستان، كيفرخواست را خواند. «سيدرضايي» اعلام كرد: طبق مدرك‌هاي موجود «كوروش» گناهكار است و از طرف اولياي‌دم برايش برايش اشدمجازات خواهانم.
سپس چهار شاهد به نوبت در جايگاه ويژه قرار گرفتند و شهادت دادند كه تصادف، عمدي بوده است. «كوروش» اما جنايت را انكار كرد و گفت: پشت چراغ قرمز بودم كه موتورسوار سمج، تلاش كرد از فاصله بسيار كم بين ماشين من و جدول كنار خيابان بگذرد. او با ناسزاگويي از من خواست تريلي را كنار بكشم كه پياده شدم و دعوا شروع شد.
وي ادامه داد: با وساطت بقيه رانندگان دعوا تمام و چراغ سبز شده بود كه موتورسوار عصباني راهم را بست و در نقطه‌كور ماشينم قرار گرفت. باور كنيد اصلا متوجه برخورد تريلي به موتور نشدم.
در پايان، هيات قضايي با اعلام تنفس وارد شور شد و به اتفاق آرا، راننده خشن را به قصاص نفس - مرگ - محكوم كرد. ديروز راي در شعبه 17 ديوان عالي كشور مهر تاييد خورد و نفس «كوروش» به شماره افتاد.
نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >