صفحه نخست arrow ورزش arrow دریغ از طلا
 
دریغ از طلا
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
22 شهریور 1389 - 13:27
دریغ از طلا

فرهيختگان: مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان دیشب در مسکو به پایان رسید اما هیچ یک از کشتی‌گیران ایران نتوانستند مدال طلا بگیرند. صادق گودرزي اولين كشتي‌گير ايراني بود كه ديشب در فينال مسابقات قهرماني جهان كشتي آزاد 2010 مسكو حضور داشت. اما در دیدار نهایی مقابل دنیز چارگوش کشتی‌گیر 74 کیلوگرم روس‌ها که جانشین سایتی‌اف افسانه‌ای شده بود، ضعیف کشتی گرفت و به مدال نقره بسنده کرد. او در تایم اول یک هیچ باخت اما در تایم دوم سه امتیاز از دست داد.


گودرزی در روز سوم اين مسابقات در حالي نقره گرفت كه برنز، مراد محمدي در وزن 60 كيلوگرم تنها مدال كشتي آزاد ايران در مسكو بود. حسن رحيمي روز اول در وزن 55 كيلوگرم فقط يك امتياز گرفته بود. عرفان اميري در وزن 96 كيلوگرم كه براي مدال برنز مبارزه مي‌كرد، شكست خورد و صاحب شش امتياز شد. اما محمد قرباني در وزن 120 كيلوگرم هم با يك كشتي حذف شد.
ديروز بهترين روز كشتي آزاد ايران در جهاني 2010 بود. هر سه كشتي‌گير ايران  که سال پیش در دانمارک مدال گرفته بودند، امسال هم تا مرحله يك‌چهارم نهايي رسيدند. اما با اين همه ايران فقط يك فيناليست داشت.
گودرزي در كشتي اول ماركوسيان از ارمنستان را در دو تايم يك برصفر و دو بريك شكست داد.
او براي رسيدن به مرحله يك‌چهارم نهايي نيز در كشتي با شافي‌يف از قزاقستان در دو تايم به پيروزي رسيد. او 2 بر يك و 2 بر صفر نتيجه اين كشتي را به نام خود ثبت كرد.
گودرزي در يك‌چهارم نهايي سيروتين از اوكراين را شكست داد. او در يك كشتي هجومي در ثانيه‌هاي اول يك امتياز گرفت و با يك خاك ديگر صاحب دومين امتياز شد. گودرزي كشتي را با يك امتيازي كه در تايم دوم گرفت به پايان برد.
او براي رسيدن به فينال با فوندار كوبايي كشتي گرفت. گودرزي در تايم اول با يك بارانداز و يك خاك دو امتياز گرفت. او با يك امتيازي كه از دست داد، 2 بر يك اين تايم را برد. در تايم دوم ابتدا فوندورا صاحب‌ امتياز شد. گودرزي اين امتياز را جبران كرد. در ثانيه‌هاي آخر گودرزي كه نزديك بود ضربه شود، دو امتياز از دست داد و تايم را واگذار كرد. در تايم سوم گودرزي چهار امتياز گرفت و زمان را كنترل كرد تا اولين آزادكار ايران در فينال مسابقات باشد. او در فينال بايد با دنيز چارگوش از روسيه كشتي بگيرد.
مهدي تقوي كشتي‌گير 66 كيلوگرم، با قهرماني كه در مسابقات 2009 دانمارك داشت، مطمئن‌ترين چهره تيم ايران براي گرفتن مدال طلا بود. او آغاز خوبي داشت. تقوي بعد از استراحت در دور اول، در دور دوم هم مبارزه دشواري نداشت. او در كشتي با اختيار نوروزاف از ازبكستان در تايم اول يك بر صفر و در تايم دوم چهار بر صفر به پيروزي رسيد. حريف سوم او از اوكراين بود. آندري استادنيك مقابل شاهين رمضان تركيه‌‌اي، قهرمان المپيك پكن را حذف كرده بود و به نظر مي‌رسيد كه تقوي كار سختي مقابل او داشته باشد. اما تقوي در يك كشتي فني و در يك مبارزه يك طرفه او را شكست داد. تقوي در تايم اول يك امتياز گرفت و در تايم دوم هم با يك فن كمر زيبا صاحب شش امتياز شد. تقوي با اين پيروزي به مرحله يك چهارم نهايي رسيد. گازرون از كوبا حريف تقوي بود. او بايد اين كشتي‌گير را شكست مي‌داد تا مدالش را حتمي مي‌كرد. اما تقوي در دو تايم 2 به صفر و صفر به يك نتيجه را از دست داد.
تقوي اميدوار بود كه گازرون به فينال برسد تا او هم بتواند در جدول شانس مجددها مدال برنز بگيرد. گازرون در مقابل آلن گوگايف روسي در دو تايم نتيجه را از دست داد و مسابقات جهاني براي تقوي به پايان رسيد.
فردين معصومي مدعي بود كه در جهاني مسكو مي‌تواند مدال نقره‌‌اي را كه در دانمارك گرفته بود به طلا تبديل كند. اما او حتي نتوانست مدال برنز بگيرد. معصومي كه در وزن 120 كيلوگرم كشتي‌ مي‌گرفت، در دورهاي اول كار سختي نداشت. او در دور اول در يك مبارزه يكطرفه كشتي‌گيري از ارمنستان را شكست داد. معصومي در تايم اول پنج امتياز گرفت و در 24 ثانيه تايم اول را با همين امتياز برد. او در تايم دوم هم ابتدا يك امتياز در خاك صاحب شد اما در ثانيه‌هاي بعدي تلاش زيادي نكرد تا تايم با همين يك امتياز به پايان برسد. به نظر مي‌رسيد كه معصومي توانشان را براي كشتي‌هاي ديگر نگه داشته بود. او كشتي‌گير بلغاري را هم در دو تايم شكست داد. معصومي در تايم اول 2 بر صفر اين كشتي را برد. در تايم دوم هم 5 بر صفر به پيروزي رسيد. معصومي با شكست در مرحله يك‌چهارم نهايي شانس حضور در فينال را از دست داد. معصومي تايم اول را دو بر صفر برد اما در تايم دوم در ثانيه‌هاي ‌آخر لوان برباينتزه گرجي معصومي را خاك كرد و يك امتياز گرفت تا نتيجه آخر در تايم سوم مشخص شود. او در تايم سوم يك امتياز از دست داد، اما با وجود حملات پياپي نتوانست كاري كند و شكست خورد. با شكست اين كشتي‌گير گرجستاني در دور بعدي، معصومي هم از دور مسابقات كنار رفت.
ایران با این مدال 24 امتیازی شد و بعد از روسیه، آذربایجان و کوبا، چهارم شد.

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >