صفحه نخست arrow حوادث arrow تيرخلاص به شبكه غارت مسلحانه طلافروشي‌ها
 
تيرخلاص به شبكه غارت مسلحانه طلافروشي‌ها
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
26 شهریور 1389 - 12:41
تيرخلاص به شبكه غارت مسلحانه طلافروشي‌ها

فرهيختگان: شش عضو شبكه مخوف دستبرد مسلحانه به طلافروشي‌هاي پايتخت با تلاش پليس بازداشت شدند و يكي از آنان به آدمكشي نيز اعتراف كرد.


 به گزارش خبرنگار ما، عصر 27 تير 1389 به كلانتري 111 هفت‌چنار اعلام شد، شش مرد نقابدار كه قمه در دست داشتند به يك طلافروشي حمله كردند و با شكستن شيشه ويترين، بيش از دو كيلو زر و زيور دزديدند و سراسيمه فرار كردند. پرونده به دستور سليماني - داديار شعبه دوم دادسراي امور جنايي تهران - به پايگاه پنجم پليس آگاهي فرستاده شده بود كه مشخص شد ساعت 10 بامداد همان روز يك زرگري ديگر در حوالي فلكه سوم «خزانه» هدف حمله مردان نقابدار قرار گرفته و پنج كيلو طلا غارت شده است. شواهد، حاكي از اين بود كه هر دو دستبرد، كار يك شبكه است و بر همين اساس، تجسس پليس ادامه يافت.
كارآگاهان در نخستين گام به بررسي فيلم دوربين‌هاي مداربسته زرگري‌هاي موردنظر پرداختند و با وجود اينكه دزدان خشن، نقاب داشتند اما يكي از آنان شناسايي شد. «بهنام - م» 20 ساله فقط براي چند لحظه نقاب را از صورتش كنار زده بود و نمي‌دانست به‌خاطر همين موضوع چه بلايي بر سر وي و همدستانش مي‌آيد. بانك اطلاعات مجرمان پيشينه‌دار نشان مي‌داد «بهنام» آخرين‌بار در بهمن 1388 زنداني و دوازدهم فروردين 89 با سپردن وثيقه آزاد شده بود. پليس با كشف نخستين سرنخ «بهنام– م» را طي عملياتي كاملا غافلگيرانه در محدوده سه‌راه‌آذري دستگير كرد. وي «باقر- س» 30 ساله را سركرده شبكه دستبرد مسلحانه خواند و تحقيق ميداني به مرحله تازه‌تري رسيد.بدين ترتيب  باقر كه سوار بر يك دستگاه خودروي ماكسيما بود در خيابان 20 متري جواديه رديابي شد اما به محض ديدن پليس، با خودروي خود دنده عقب رفت. ماكسيماي وي پس از برخورد با چندين خودرو متوقف شد و باقر پاي پياده گريخت. در اين بين ماموران با رعايت قانون به كارگيري سلاح گرم، تيراندازي كردند و مجرم فراري زخمي شد اما با همان وضعيت از شلوغي جمعيت سوءاستفاده كرد و به كمك يكي از همدستانش از تيررس مجريان قانون دور شد. كارآگاهان در ادامه بررسي‌هاي موشكافانه، يك عضو ديگر شبكه مخوف به نام «حسين – ج» را كه 19 ساله و معروف به «سمندون» است در خيابان فدائيان‌اسلام شناسايي و دستگير كردند.وي كه خلافكار پيشينه‌دار است به مشاركت در دستبرد مسلحانه به دو طلافروشي در منطقه بي‌سيم و محدوده فلكه سوم خزانه اعتراف و همدستانش باقر 20 ساله، محمد 20 ساله، حميدرضا 20 ساله، علي 20 ساله، رضا 25 ساله و محمد 19 ساله را معرفي كرد. كارآگاهان با اطلاعاتي كه از حسين گرفتند «محمد» را در بلوار كشاورز – مقابل ساختمان پزشكان 125 به زانو درآوردند. وي پيش‌تر به جرم چند فقره كيف‌قاپي و شرارت به 10 سال زندان قطعي محكوم شده و تحت تعقيب دادسراي ناحيه 27 تهران بود.  در شاخه ديگري از عمليات دنباله‌دار «حميدرضا- ش» در بزرگراه شهيد محلاتي -بلوار ابوذر - به دام افتاد اما دوستش «ميلاد» كه همانجا بود از طريق بالكن آپارتمان فرار كرد.به دنبال تعقيب و تيراندازي، يك گلوله به ساق پاي چپ «ميلاد» خورد و وي نيز دستگير شد.اين پسر، چهار پيشينه كيفري داشت و در بازجويي‌ها به 20 فقره خفت‌گيري از شهروندان تهران اعتراف كرد.وي همچنين كشتن مردي به نام «حسين رسول‌خاني» را گردن گرفت و مشخص شد به دنبال جنايت خونين، در خانه مجردي «حميدرضا– ش» زندگي مي‌كرد. عمليات به حساس‌ترين مرحله رسيده بود كه «باقر - س» و ساير همدستانش با تلاش شبانه‌روزي پليس آگاهي در محدوده ميدان هرندي تهران، محاصره و به دنبال تيراندازي دستگير شدند.
همچنين هجدهم شهريور 1389 «رضا- غ» در مازندران رديابي شد. وي يك ويلا را براي مخفي شدن اجاره كرده بود كه بازداشت شد. همدستش «اكبر- ع» نيز كه به محض ديدن ماموران از پنجره ويلا به سمت جنگل‌هاي اطراف فرار كرده بود با اجراي طرح مهار، هدف گلوله قرار گرفت و نقره داغ شد. در بازرسي ويلاي اجاره‌اي يك قبضه كلاشينكف و دو كلت به همراه قمه و قداره كشف شد. رضا در بازجويي‌ها گفت: طي مدتي كه در شمال بودم با راهنمايي همدستم اكبر به تهران آمدم و به شيوه زاغ‌زني در مقابل يك بانك در سعادت‌آباد 30 ميليون تومان پول مشتري ناشناس را دزديدم. بعد به ويلاي شمال برگشتم و...
در همين رابطه سرهنگ عباسعلي محمديان –رئيس‌پليس آگاهي تهران بزرگ - اعلام كرد: تاكنون چهار دستگاه خودروي ماكسيما، مزدا 3، تويوتا كمري و پژو 405 و 30 ميليون تومان پول نقد از مخفيگاه‌هاي اعضاي شبكه مخوف كشف شده است. همچنين بيش از 30 نفر از مالباختگان شناسايي شده‌اند و تصوير بدون پوشش مجرمان خشن با مجوز قضايي منتشر مي‌شود تا آنان از سوي ساير شاكيان شناسايي شوند.
وي افزود: اين تبهكاران مسلح در روزهاي هفدهم و نوزدهم مرداد 89 نيز به دو زرگري در ميدان شهدا و خيابان 17 شهريور دستبرد زدند و 9 كيلو طلا دزديدند.

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >