صفحه نخست arrow اجتماعي arrow ازدواج موفق
 
ازدواج موفق
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1 بدعالی 
28 شهریور 1389 - 09:42
ازدواج موفق

تهیه و تنظیم: سارا صفاری:شرط ابتدايي يك ازدواج موفق پذيرش ظاهر و حالات طرف مقابل است. به كرات شنيده‌ايم كه مي‌گويند ظاهر و حالات فيزيكي طرف مقابل بعد از ازدواج بي‌اهميت مي‌شود. اما با توجه به اينكه هم‌اكنون اكثر ازدواج‌ها بر پايه شناخت و مصاحبت قبل از ازدواج صورت مي‌گيرد اگر يكي از زوجين پارامتر فيزيكي و ظاهري طرف مقابل برايش غيرقابل تحمل و دوست‌نداشتني باشد و بقيه پارامترها مورد قبولش باشد دچار تعارض و سردرگمي در تصميم‌گيري مي‌شود.

روزنامه فرهيختگان با برخورداري از كادري مجرب از روانشناسان مي‌كوشد به پرسش خوانندگان فرهيختگان پاسخ‌هاي كارشناسانه بدهد.محمدرضا عظيمي مشاور و روان‌درمانگر به سوالات خوانندگان پاسخ می‌دهد.
 
پرسش: خواستگاري دارم كه اكثر ملاك‌هاي لازم براي ازدواج را دارد و به من نيز علاقه‌مند است. يك ماه از آشنايي ما گذشته اما در من حس علاقه‌مندي نسبت به او ايجاد نشده است. آيا بعد از عقد، علاقه و عشق نسبت به خواستگارم ايجاد مي‌شود؟ به عبارت ديگر اصلا پيش از ازدواج علاقه بايد وجود داشته باشد؟
پاسخ: كسي كه قصد ازدواج دارد، فرق نمي‌كند دختر يا پسر يك‌سري پارامترهايي در ذهن خود دارد. مثلا خواستگاري به لحاظ عرف اجتماعي و خانواده پسر خوبي است اما يك‌سري پارامترهاي ظاهري كه شما در ذهن خود راجع به همسر آينده داريد را دارا نيست و همين امر موجب شده كه به اصطلاح خواستگارتان به دلتان ننشيند يا به عبارتي توجه اوليه‌اي كه بايد جلب او مي‌شده است از طرف شما جلب نشده است. در صورتي كه براي داشتن يك ازدواج موفق شرط اوليه همان علاقه‌مندي و پسنديدن ظاهر و حالات طرف مقابل است و بعد از آن بايد رفت سراغ پارامترها و فاكتورهاي بعدي. چون ممكن است در آينده اين علاقه ايجاد نشود و اين قابل تضمين نيست. ممكن است پرسيده شود در زمان‌هاي گذشته كه به ظاهر دوام زندگي‌ها بيشتر بود دو طرف از قبل بهم علاقه‌مند نشده‌اند و حتي اين طور نبوده كه مراسم خواستگاري طي چندين ماه انجام شود. در پاسخ گفته مي‌شود كه مراكز مشاوره هم در گذشته وجود نداشته و آمارهاي مبني بر اثبات اين پارامتر بر احساس خوشبختي ميان زوجين در دست نبوده است. بنابراين بايد گفت علاقه‌مندي اوليه طي دوران قبل از عقد لازم است و اين به معناي شيفتگي نيست. اگر شما هيچ علاقه‌اي طي اين يك ماه نسبت به خواستگارتان پيدا نكرده‌ايد هيچ تضميني وجود ندارد بعد از عقد اين علاقه‌مندي به‌وجود آيد.

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >